Aktuální informace z naší ordinace

Naše ordinace vzhledem k nemožnosti zajistit v prostorách polikliniky bezpečné protiepidemické prostředí vůči ostatním návštěvníkům antigenní testy neprovádí.

Očkování proti COVID19, aktualizace 23.2.2021!!!

  Očkování na COVID19 - předpokládaný termín začátku očkování v ordinacích praktických lékařů je stanoven na počátek března, předpokládám, že to ale určitě nebude 1.3. 2021 jak deklaruje vláda. Zatím nemáme vakcíny, není potřebné vybavení (nejsou dostupné injekční stříkačky) není propojení do centrálního registru - slibováno od 1.3..... Jakmile bude možné nastavit nějakou konkrétní strategii očkování v naší ordinaci, dáme informace na naše stránky. Např. kdy a koho budeme očkovat, v ordinační době? nebo mimo? nebo třeba i o víkendu. Stále platí, že se prosím registrujte do Centrálního rezervačního systému do očkovacích center. Až budeme mít vakcíny a možnost očkovat, budeme schopni rezervaci převzít a naočkovat Vás v naší ordinaci. Nebo stihnete očkování v očkovacím centru dříve, než budeme schopni očkovat my. Ti, kdo se k nám hlásili rovnou, vedeme v seznamu a budou očkováni spolu s dalšími dle indikačních skupin.  V tuto chvíli (aspoň zpočátku) to vypadá, že vakcínou AstraZeneca. Vakcíny zatím nejsou k výběru. AstraZeneca je v naší republice schválena pro všechny věkové kategorie od 18 let. U starší populace dle dostupných informaci může být o něco méně účinná, ale minimálně by měla zabránit těžkému průběhu COVID19 s hospitalizací. Všeobecně u všech vakcín se s přibývajícím věkem snižuje účinnost. Hlásit se nám k očkování proti COVID19 můžete do emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo sms: 602 463 483. Bude tak aspoň přibližný přehled, jak velký zájem je o očkování a zároveň bude orientační věkový a jmenný seznam. Kdo se stihne již naočkovat v očkovacím centru, prosím sdělte nám tuto skutečnost. Očkování bude probíhat dle aktuálních pravidel MZ, dle vládních nařízení. (jako první 80+let, těžce nemocní, zdravotníci, příslušníci bezpečnostních složek, atd). Sledujte média, sledujte prohlášení MZ a naše stránky, jakmile budeme mít nějaké nové informace k očkování, ihned je zveřejníme.  

 

Sledujte prosím informace o možnosti nákazy koronavirem !!!!!!

Rádi bychom oddělili akutně nemocné od ostatních. Proto prosíme akutní nemocné ( bez podezření na nákazu Covid19), aby navštěvovali naši ordinaci v prvních 3. hodinách, ve zbylém čase bychom pak řešili další neodkladné záležitosti( předoperační vyšetření, vyšetření těhotných, potvrzení ). V případě nejasností, volejte.

 Mnoho věcí se dá řešit přes email nebo telefon, pro lepší dostupnost a možnost sms byla zřízena mobilní linka naší ordinace fungující v klasické ordinační hodiny - 602 463 483 !

  Naši pacienti s možnou nákazou koronavirem ( stejně tak pacienti v karanténě)- v žádném případě nenavštíví ambulanci lékaře ani jiné zdravotnické zařízení, ale jako první kontaktují naši ordinaci telefonicky nebo emailem, až poté event. linku 112 nebo linku 1212 nebo hygienickou stanici  s následným řešením dané situace!!!  Pokud je stav závažný nebo dojde v průběhu léčby k akutnímu zhoršení, volejte linku RZP - 155!!! Pokud bude podezření vzhledem ke zdravotnímu stavu pacienta na nákazu COVID-19, vystavíme elektronickou žádanku na výtěr z nosu metodou PCR . Ta bude ihned po vystavení odeslána do centrálního uložiště, pacient pak může na jakékoliv odběrové místo v republice a příslušný personál odběrového místa si žádanku z uložiště stáhne na základě kontroly občanského průkazu a kartičky pojištěnce a provede odběr na COVID-19. Zároveň bude-li třeba vystavíme elektronickou pracovní neschopnost bez nutnosti osobní navštěvy naší ordinace.

 

Žádáme naše pacienty, aby z preventivních důvodů zatím stále minimalizovali návštěvu naší ordinace a čekárny. Sami se tím vystavují nebezpečí nákazy. Chronické léky budeme vystavovat pomocí eReceptu na email nebo mobilní telefon na vyžádání( nejlépe emailem- Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) do 24 hodin.

Děkujeme za pochopení

Sledujte webové stránky ministerstva zdravotnictví, ministerstva vnitra a zahraničí, kde najdete aktuální informace.

 

Očkujeme proti pneumokokům osoby starší 65 let plně hrazenou vakcínou PREVENAR 13 bez nutnosti přeočkování

 Vakcína je od distributora k dispozici, zájemci se mohou dostavit do ordinace k očkování, další vakcíny pak budou objednány dle poptávky pacientů.

Možnost výběru ze dvou vakcín( jak bylo dříve)  není, vakcína PNEUMO 23 již není k dispozici. Na úhradu PREVENARU 13 mají nárok pacienti v minulosti neočkovaní hrazenou vakcínou Pneumo 23

 Očkujeme též osoby mladší 65.let- vakcína pak není hrazena pojišťovnami, cena v tuto chvíli 1500,- Kč.