Aktuální informace z naší ordinace

Sledujte prosím informace o možnosti nákazy koronavirem !!!!!!

Bohužel i přímo v ordinaci se nám stále vyskytují případy pozitivních pacientů COVID19. V této době proto stále využijte jako komunikační kanál nejlépe email - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Do 24.hodin jsme zatím schopni odpovědět. Telefon v ordinaci bývá zvláště v úvodních ordinačních hodinách přetížen, často nestíháme vyřizovat a zároveň se věnovat pacientům fyzicky přítomným v ordinaci. Další možností komunikace je sms na telefon 602 463 483, také vyřídíme do 24.hodin. Očkovaní mají nárok na PCR test na Covid19 1x do měsíce zdarma - využívejte. Nově od 22.3.2022 k průkazu pozitivity COVID19 a následnému zapsání do ISINu s vystavením certifikátu stačí antigenní test provedený zdravotníkem nebo na odběrovém místě + příznaky nemoci.

 Rádi bychom oddělili akutně nemocné od ostatních. Proto prosíme akutní nemocné ( bez podezření na nákazu Covid19), aby navštěvovali naši ordinaci v prvních 3. hodinách, ve zbylém čase bychom pak řešili další neodkladné záležitosti( předoperační vyšetření, vyšetření těhotných, potvrzení ). 

  Naši pacienti s možnou nákazou koronavirem - v žádném případě nenavštíví ambulanci lékaře ani jiné zdravotnické zařízení, ale kontaktují naši ordinaci telefonicky, popřípadě emailem. Pokud je stav závažný nebo dojde v průběhu léčby k akutnímu zhoršení, volejte linku RZP - 155!!! Pokud bude podezření vzhledem ke zdravotnímu stavu pacienta na nákazu COVID-19, vystavíme elektronickou žádanku na výtěr z nosu nebo krku metodou PCR . Ta bude ihned po vystavení odeslána do centrálního uložiště, pacient pak může na jakékoliv odběrové místo v republice a příslušný personál odběrového místa si žádanku z uložiště stáhne na základě kontroly občanského průkazu a kartičky pojištěnce a provede odběr na COVID-19. Zároveň bude-li třeba vystavíme elektronickou pracovní neschopnost bez nutnosti osobní navštěvy naší ordinace. Od 1.3.2022 má každý očkovaný nárok na jeden test PCR zdarma za měsíc. 

Sledujte též webové stránky ministerstva zdravotnictví, ministerstva vnitra a zahraničí, kde najdete aktuální informace.