Aktuální informace z naší ordinace

Vzhledem k narůstajícímu počtu pozitivních pacientů COVID19 prosíme omezte v této době návštěvy naší ordinace na nejnutnější případy. Bohužel i přímo v ordinaci se nám vyskytují případy pozitivních pacientů. V této době využijte jako komunikační kanál nejlépe email - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Do 24.hodin jsme zatím schopni odpovědět. Telefon v ordinaci bývá zvláště v úvodních ordinačních hodinách přetížen, často nestíháme vyřizovat a zároveň se věnovat pacientům fyzicky přítomným v ordinaci. Další možností komunikace je sms na telefon 602 463 483, také vyřídíme do 24.hodin. Očkovaní mají nárok na PCR test na Covid19 2x do měsíce zdarma - využívejte. Antigenní testy jsou nespolehlivé. Karantény u neočkovanch včetně pracovních neschopností a testu PCR vyřizuje Hygienická stanice.

   

 

Sledujte prosím informace o možnosti nákazy koronavirem !!!!!!

Rádi bychom oddělili akutně nemocné od ostatních. Proto prosíme akutní nemocné ( bez podezření na nákazu Covid19), aby navštěvovali naši ordinaci v prvních 3. hodinách, ve zbylém čase bychom pak řešili další neodkladné záležitosti( předoperační vyšetření, vyšetření těhotných, potvrzení ). V případě nejasností, volejte.

  Naši pacienti s možnou nákazou koronavirem ( stejně tak pacienti v karanténě)- v žádném případě nenavštíví ambulanci lékaře ani jiné zdravotnické zařízení, ale kontaktují naši ordinaci telefonicky, popřípadě emailem nebo hygienickou stanici  s následným řešením dané situace!!!  Pokud je stav závažný nebo dojde v průběhu léčby k akutnímu zhoršení, volejte linku RZP - 155!!! Pokud bude podezření vzhledem ke zdravotnímu stavu pacienta na nákazu COVID-19, vystavíme elektronickou žádanku na výtěr z nosu nebo krku metodou PCR . Ta bude ihned po vystavení odeslána do centrálního uložiště, pacient pak může na jakékoliv odběrové místo v republice a příslušný personál odběrového místa si žádanku z uložiště stáhne na základě kontroly občanského průkazu a kartičky pojištěnce a provede odběr na COVID-19. Zároveň bude-li třeba vystavíme elektronickou pracovní neschopnost bez nutnosti osobní navštěvy naší ordinace.

Sledujte webové stránky ministerstva zdravotnictví, ministerstva vnitra a zahraničí, kde najdete aktuální informace.

 

Očkujeme proti pneumokokům osoby starší 65 let plně hrazenou vakcínou PREVENAR 13 bez nutnosti přeočkování

 Vakcína je od distributora k dispozici, zájemci se mohou dostavit do ordinace k očkování, další vakcíny pak budou objednány dle poptávky pacientů.

Možnost výběru ze dvou vakcín( jak bylo dříve)  není, vakcína PNEUMO 23 již není k dispozici. Na úhradu PREVENARU 13 mají nárok pacienti v minulosti neočkovaní hrazenou vakcínou Pneumo 23

 Očkujeme též osoby mladší 65.let- vakcína pak není hrazena pojišťovnami, cena + aplikace v tuto chvíli 1600,- Kč.