Očkování proti chřipce vakcínou VAXIGRIP TETRA bude zahájeno v naší ordinace 5.10. 2022 pro samoplátce (600,-Kč vakcína + aplikace) + pro chronické pacienty se závažným onemocněním a pacienty, kteří dovršili  65 let, kteří mají očkování hrazeno pojištovnou. Očkování bude probíhat během klasických ordinačních hodin v průběhu celého října. Vakcín je dostatek, není třeba přijít hned první den. Odstup od očkování proti COVID19 minimálně 14 dní. Očkování určitě doporučujeme a je vhodné se na něj dopředu nahlásit na našich webových stránkách nebo telefonicky a nebo sms na telefon 602 463 483. (není třeba znát přesně čas a datum očkování, jde nám hlavně o počet kvůli objednání dostatečného množství vakcín) 

Způsoby očkování proti chřipce

1. Hrazená vakcína i aplikace zdravotní pojišťovnou:

pro starší 65 let, pro  pacienty po transplantaci srdce a ledvin, pro diabetické pacienty na inzulinu, pro pacienty se závažným srdečním onemocněním, těžké astmatické pacienty, pro pacienty se selháním ledvin. Vakcínu máme připravenu v ordinaci

2. Pacient si hradí sám vakcínu i aplikaci:

do 65 let věku, cena vakcíny + aplikace celkem 600,- Kč. Cena samotné aplikace je 200,-Kč. Zdravotní pojišťovny na očkování přispívají dle svého preventivního programu. Vakcínu buď předepíšeme na recept a pacient se vrátí z lékárny k aplikaci nebo ji budeme mít připravenu v ordinaci. Na vyžádání možno předepsat i jinou protichřipkovou vakcínu, např. Influvac TETRA.

 

Číst dál...

    Aktualizace očkování COVID19 1.8.2022

     Očkovat celkově 4. dávkou- druhou posilovací se mohou nechat od 18.7.2022 všichni ve věku od 18 let. Zároveň stále probíhá očkování 1.+ 2. dávkou + první posilovací. Očkování proti onemocnění COVID19 probíhá v očkovacích centrech, kam se můžete registrovat. Rezervace pro očkování přes systém crs.uzis.cz bude umožněna až od 15. srpna 2022. Přeočkování bude prováděno mRNA vakcínami Comirnaty a Spikevax. Na Praze 13 probíhá bezproblémové očkování v poliklinice na Slunečním náměstí 15, firma ImunoGen s.r.o. Zde odkaz https://ockovani.opendatalab.cz/misto/30b0373e-0b9a-444d-aa0d-42c8066a39a7 V naší ordinaci bylo prozatím očkování ukončeno. Veškeré informace naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví - https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/     Důležité, očkování proti klíšťové encefalitidě zdarma !!!

Nově od 1. 1. 2022 hradí zdravotní pojišťovny očkování proti klíšťové encefalitidě u pojištěnců od 50 let věku. V naší ordinaci očkujeme vakcínou FSME IMMUN od firmy Pfizer, která je na trhu více jak 20 let. Očkujeme samozřejmě i mladší pojištěnce, tam je úhrada v hotovosti aplikace 900,-Kč. Na základě potvrzení pak pojišťovny část úhrady proplácí.

Klíšťová encefalitida neboli klíšťový zánět mozku je infekční virové onemocnění napadající nervový systém. Klíšťová encefalitida je typickou nákazou s přírodní ohniskovostí. V České republice je mnoho ohnisek, kde jsou dobré podmínky pro život klíšťat. Nakažená klíšťata se vyskytují ve všech krajích České republiky, aktivní jsou již od 5 °C. Upřednostňují vlhká místa. Česká republika je zemí s nejvyšším výskytem onemocnění. Každoročně je hlášeno několik set onemocnění klíšťovou encefalitidou a jejich počet se zvyšuje. Výskyt je hlášen i v řadě jiných evropských zemí – v Rakousku, Švýcarsku či v Pobaltí.

 

Očkujeme proti pneumokokům osoby starší 65 let plně hrazenou vakcínou PREVENAR 13 bez nutnosti přeočkování

Číst dál...