Aktualizace očkování COVID19 25.3.2022

     Očkování 3. dávkou ( + 1. a 2. dávkou) proti onemocnění COVID19 probíhá v očkovacích centrech, kam se můžete registrovat po 5 (6) měsících od druhé dávky, v případě vakcíny Janssen po 2 měsících po první dávce. Na Praze 13 probíhá bezproblémové očkování v poliklinice na Slunečním náměstí 15, firma ImunoGen s.r.o. Zde odkaz https://ockovani.opendatalab.cz/misto/30b0373e-0b9a-444d-aa0d-42c8066a39a7 V naší ordinaci  bylo očkování již ukončeno.     Způsoby očkování proti chřipce

1. Hrazená vakcína i aplikace zdravotní pojišťovnou:

pro starší 65 let, pro  pacienty po transplantaci srdce a ledvin, pro diabetické pacienty na inzulinu, pro pacienty se závažným srdečním onemocněním, těžké astmatické pacienty, pro pacienty se selháním ledvin. Vakcínu máme připravenu v ordinaci

2. Pacient si hradí sám vakcínu i aplikaci:

do 65 let věku, cena vakcíny + aplikace celkem 500,- Kč. Cena samotné aplikace je 200,-Kč. Zdravotní pojišťovny na očkování přispívají dle svého preventivního programu. Vakcínu buď předepíšeme na recept a pacient se vrátí z lékárny k aplikaci nebo ji budeme mít připravenu v ordinaci. Na vyžádání možno předepsat i jinou protichřipkovou vakcínu, např. Influvac TETRA.

 

Číst dál...

Důležité, očkování proti klíšťové encefalitidě zdarma !!!

Nově od 1. 1. 2022 hradí zdravotní pojišťovny očkování proti klíšťové encefalitidě u pojištěnců od 50 let věku. V naší ordinaci očkujeme vakcínou FSME IMMUN od firmy Pfizer, která je na trhu více jak 20 let. Očkujeme samozřejmě i mladší pojištěnce, tam je úhrada v hotovosti aplikace 900,-Kč. Na základě potvrzení pak pojišťovny část úhrady proplácí.

Klíšťová encefalitida neboli klíšťový zánět mozku je infekční virové onemocnění napadající nervový systém. Klíšťová encefalitida je typickou nákazou s přírodní ohniskovostí. V České republice je mnoho ohnisek, kde jsou dobré podmínky pro život klíšťat. Nakažená klíšťata se vyskytují ve všech krajích České republiky, aktivní jsou již od 5 °C. Upřednostňují vlhká místa. Česká republika je zemí s nejvyšším výskytem onemocnění. Každoročně je hlášeno několik set onemocnění klíšťovou encefalitidou a jejich počet se zvyšuje. Výskyt je hlášen i v řadě jiných evropských zemí – v Rakousku, Švýcarsku či v Pobaltí.

 

Očkujeme proti pneumokokům osoby starší 65 let plně hrazenou vakcínou PREVENAR 13 bez nutnosti přeočkování

Číst dál...