Očkování proti COVID19, aktualizace 10.6.2021

  Očkování našich registrovaných pojištěnců proti onemocnění COVID19 v naší ordinaci probíhalo v minimálním množství v průběhu března a začátkem dubna dle dostupnosti vakcíny VAXZEVRIA od firmy Astra Zeneca. I přes problémy s dodávkou má naše ordinace již všechny vakcíny na druhé dávky zajištěny a pacienti u nás očkovaní mají tedy jistotu druhé dávky ve sjednaném termínu.

Nyní jsme konečně dostali i malé množství vakcín JANSSEN od firmy Johnson&Johnson a můžeme tedy očkovat i touto jednorázovou vakcínou. Zatím máme volné ještě malé množství vakcín v ordinaci. Dle aktuálního doporučení MZ budeme očkovat od 10.6.2021 touto vakcínou pouze pacienty nad 60 let!!! V případě Vašeho zájmu o očkování nám prosím sdělte tuto skutečnost telefonicky nebo emailem!

Přikládáme příbalový leták vakcíny JANSSEN k prostudování a zároveň formulář s informovaným souhlasem, pokud byste se rozhodli očkovat touto vakcínou. Formulář je možné si vytisknout a přinést ho již vyplněný k očkování na dohodnutý termín do naší ordinace.

Vzhledem k neustálým změnám v dodávkách, posunu věkových hranic, měnícím se schématům očkování, negativní medializaci určitých vakcín jsme se rozhodli doočkovat všechny naše pacienty druhou dávkou VAXZEVRII (Astra Zeneca) + naočkovat zájemce nad 60 let zbytkem vakcín JANNSEN a dále již ve vakcinaci v naší ordinaci nepokračovat. Doporučujeme tedy registraci v očkovacích centrech, kde jsou vakcíny dostupné a termíny k očkování přidělovány v řádu dnů.  

MUDr. Štěpán Mentberger se sestřičkou