Sezonní očkování proti chřipce 2021+ informace k 3.dávce proti Covid19 

    V tuto chvíli očkujeme v naší ordinaci poslední zájemce vakcínou proti chřipce. Očkování 3. dávkou proti onemocnění COVID19 proíhá v očkovacích centrech, kam se můžete registrovat po 6. měsících od druhé dávky, v případě vakcíny Janssen 6 měsíců po první dávce. Na Praze 13 probíhá bezproblémové očkování v poliklinice na Slunečním náměstí 15, firma ImunoGen s.r.o. Zde odkaz https://ockovani.opendatalab.cz/misto/30b0373e-0b9a-444d-aa0d-42c8066a39a7 V naší ordinaci plánujeme začít s očkováním 3. dávky proti onemocnění COVID19 přibližně v polovině ledna 2022. Včas budeme informovat na našich webových stránchách.  

   

Způsoby očkování proti chřipce

1. Hrazená vakcína i aplikace zdravotní pojišťovnou:

pro starší 65 let, pro  pacienty po transplantaci srdce a ledvin, pro diabetické pacienty na inzulinu, pro pacienty se závažným srdečním onemocněním, těžké astmatické pacienty, pro pacienty se selháním ledvin. Vakcínu máme připravenu v ordinaci

2. Pacient si hradí sám vakcínu i aplikaci:

do 65 let věku, cena vakcíny + aplikace celkem 500,- Kč. Cena samotné aplikace je 150,-Kč. Zdravotní pojišťovny na očkování přispívají dle svého preventivního programu. Vakcínu buď předepíšeme na recept a pacient se vrátí z lékárny k aplikaci nebo ji budeme mít připravenu v ordinaci. Na vyžádání možno předepsat i jinou protichřipkovou vakcínu, např. Influvac TETRA.

 

Vaxigrip Tetra

Vaxigrip Tetra je vakcína proti chřipce určená pro děti a dospělé od 6 měsíců věku. Vakcína se očkuje do horní části paže. Může být aplikována současně s jinými vakcínami.