Důležité, očkování proti klíšťové encefalitidě zdarma !!!

Nově od 1. 1. 2022 hradí zdravotní pojišťovny očkování proti klíšťové encefalitidě u pojištěnců od 50 let věku. V naší ordinaci očkujeme vakcínou FSME IMMUN od firmy Pfizer, která je na trhu více jak 20 let. Očkujeme samozřejmě i mladší pojištěnce, tam je úhrada v hotovosti aplikace 900,-Kč. Na základě potvrzení pak pojišťovny část úhrady proplácí.

Klíšťová encefalitida neboli klíšťový zánět mozku je infekční virové onemocnění napadající nervový systém. Klíšťová encefalitida je typickou nákazou s přírodní ohniskovostí. V České republice je mnoho ohnisek, kde jsou dobré podmínky pro život klíšťat. Nakažená klíšťata se vyskytují ve všech krajích České republiky, aktivní jsou již od 5 °C. Upřednostňují vlhká místa. Česká republika je zemí s nejvyšším výskytem onemocnění. Každoročně je hlášeno několik set onemocnění klíšťovou encefalitidou a jejich počet se zvyšuje. Výskyt je hlášen i v řadě jiných evropských zemí – v Rakousku, Švýcarsku či v Pobaltí.

 

Očkujeme proti pneumokokům osoby starší 65 let plně hrazenou vakcínou PREVENAR 13 bez nutnosti přeočkování

 Vakcína je od distributora k dispozici, zájemci se mohou dostavit do ordinace k očkování, další vakcíny pak budou objednány dle poptávky pacientů.

 Očkujeme též osoby mladší 65.let- vakcína pak není hrazena pojišťovnami, cena vakcíny + aplikace je v tuto chvíli 1600,- Kč.